Nietrwała aplikacja rzęs - przyczyny przedwczesnego wypadania rzęs 0
Nietrwała aplikacja rzęs - przyczyny przedwczesnego wypadania rzęs

NIETRWAŁA APLIKACJA RZĘS

przyczyny przedwczesnego wypadania rzęs

 

 

 

Często pytacie: Dlaczego rzęsy wypadają szybciej niż powinny? Jest to chyba jeden z głównych problemów, z którym borykają się stylistki. Temat jest bardzo obszerny, dlatego przybliżę Wam najczęstsze powody braku trwałości aplikacji.

 

Zacznijmy od tego, że każda rzęsa ma swój indywidualny cykl wzrostu, który jest uwarunkowany genetycznie i nie mamy na niego wpływu. U klientek z szybką przemianą materii rzęsy będą wymieniać się częściej, a co za tym idzie - będą musiały częściej pojawiać się na uzupełnienie.

 

Kolejną ważną kwestią są zaburzenia hormonalne, takie jak choroby tarczycy, ciąża czy okres karmienia piersią. Tak, jak w dwóch ostatnich przypadkach, sytuacja jest oczywista, tak z innych zaburzeń hormonalnych klientki mogą nie zdawać sobie sprawy, a mogą mieć one wpływ na trwałość aplikacji.

 

Ponadto, prawidłowa praca z klejem jest kluczem do sukcesu. Należy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać klej do warunków panujących w pomieszczeniu - pomoże Wam w tym stacja pogody. Nieprzestrzeganie tych zasad może doprowadzić do "sypania się rzęs" na skutek zbyt szybkiej pracy kleju. Pamiętaj również o tym, aby stosować prawidłową ilość kleju. Jeżeli będzie go za mało, łączenie będzie nietrwałe. Przechowuj kleje w woreczkach termoizolacyjnych lub w specjalnym pojemniku na klej, aby nie narażać ich na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Preparaty przyspieszające wiązanie kleju mogą być zarówno naszymi przyjaciółmi, jak i wrogami. Dbaj o to, aby używać ich tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Użycie ich w niewłaściwym momencie spowoduje, że klej zwiąże zanim zdążysz donieść rzęsy do rzęs naturalnych. Preparaty tego typu nanosimy zawsze na pasek ze sztucznymi rzęsami - jeżeli nałożysz go na naturalne rzęsy sprawisz, że opary zwiążą klej zanim zdążysz przyłożyć rzęsę sztuczną do naturalnej.

 

 

 

Ostatnie, na co chciałam zwrócić uwagę to przygotowanie rzęs przed zabiegiem. Aby klej mógł prawidłowo związać, rzęsa naturalna musi być idealnie czysta i przygotowana. Poproście klientkę, żeby przed aplikacją dokładnie wymyła rzęsy pianką do mycia rzęs i odpowiednio odtłuśćcie je cleanerem.

 

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiązać część Waszych problemów i od dzisiaj Wasze aplikacje będą nie tylko piękne, ale i trwałe!

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier Inpost) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl